دانلودکارآفرینی طراحی سردخانه عمومی شهر طبس 18 ص

مطالب دیگر:
📃مبانی نظری مدیریت روستایی، مدیریت روستایی ایران قبل وبعد از انقلاب اسلامی، نقش شوراها درمدیریت روستا📃مبانی نظری مکان یابی، پویش تاریخی مکان یابی، نظریه های مکان یابی، مدل های مکان یابی، توابع GIS📃مبانی نظری پاركينگ هاي عمومي📃مبانی نظری توزیع و پراكنش جغرافیایی، تشریح پوشش گیاهی، تصمیمگیری📃مبانی نظری سیستم های اطلاعات مکانی(GIS) و نقش آن در مکانیابی📃مبانی نظری توزیع فضایی جمعیت، عوامل اصلی رشد جمعیت شهرها، نظریه آب و سکونتگاه📃مبانی نظری گردشگری، تعریف و مفاهیم گردشگری📃تغذیه در کودکان📃مبانی نظری شهر، مواد زاید جامد شهری، منابع تولید مواد زاید جامد شهری، ساماندهی📃مبانی نظری ژئوپلیتیک، مفهوم ژئوپلیتیک، نقش دریاها در توسعه اقتصادی📃مبانی نظری سیل، انواع سیل، عوامل ناشی از بهره برداری و دخالت انسان📃مبانی نظری شبکه وانواع شبکه های حمل ونقل،سانحه وتصادف📃مبانی نظری توسعه شهری📃مبانی نظری توریسم ،توریست، گردشگری روستايي📃مبانی نظری مشارکت، انواع مشارکت، الگوهای مشارکت، مشارکت اطلاعات محور📃مبانی نظری نقش مشارکتهای مردمی در توسعه شهری📃مبانی نظری توسعه پایدارشهری، بررسی بافت هاي شهری📃مبانی نظری پایانه ها و سیستم حمل و نقل شهری📃مبانی نظری سیلاب وعوامل موثر در بروز سیلاب📃مروری بر سرامیکها و پیزوالکتریک و کاربرد آنها در صنعت،
دانلودکارآفرینی طراحی سردخانه عمومی شهر طبس 18 ص|اِی ایی|aeg
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلودکارآفرینی طراحی سردخانه عمومی شهر طبس 18 ص هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

نام فایل : کارآفرینی طراحی سردخانه عمومی شهر طبس 18 ص

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 14

حجم : 26 مگابایت


مقدمه
قرار است سردخانه ای در شهر طبس برای تأمین 000/45 نفر ساخته شود. در این سردخانه گوشت گاو و گوسفند و مرغ از اول تیرماه تا آخر شهریور ماه توسط اهالی کشتار شده و وارد سردخانه می شود و پس از 24 ساعت نگهداری برای مصرف روز بعد به بازار عرضه می شود. گوشت های ذخیره شده تا اول دیماه نگهداری و از اول دیماه تا آخر اسفند به ترتیب به طور مساوی هر روز به بازار عرضه می شوند (فرض بر آنستکه در این سه ماه کشتار وجود ندارد).
سیب و هلو برای مصرف یک ماه جمعیت در اواخر مرداد ماه وارد سردخانه می شود (که برای بالا نرفتن از سردخانه به برش این محصول را بصورت 15 روزه در نظر گرفته ایم).
در اوایل مهر ماه نگهداری می شود از اول مهر ماه تا آخر همان ماه بطور مساوی و روزانه به بازار عرضه می گردد.
محصولات در زمستان برای مصرف یک ماه جمعیت وارد سردخانه می شود و تا آخر مرداد نگهداری می شود. سیب زمستانی در اخر آزذرماه برای مصرف یک ماه اهالی وارد سردخانه می شود و تا اول فروردین نگهداری می شود و تا آخر همان ماه بطور مساوی به بازار فرستاده می شود.
خیار و سبزیجات برای مصرف 15 روز نگهداری و هنگام لزوم به بازار عرضه می شود (همیشه)
فصل اول

طراحی سردخانه عمومی شهر طبس
1-1 خواسته های پروژه
محاسبه بار برودتی حداکثر برای سردخانه مذکور
انتخاب دیوارها و مصالح مناسب
طرح و نقشه پلان سردخانه ، همراه مقیاس
نقشه موتورخانه
ترسیم مدار لوله کشی
با فرض سیستم دو کمپر سوره و چند اواپراتور ترسیم سیکل تبرید و محاسبه قدرت کمپرسورها
محاسبات و تعیین کندانسور آبی یا کندانسور هوایی
تعیین مشخصات هریک از اواپراتورها
1-2 موقعیت سردخانه :
عرض جغرافیایی
ارتفاع در سطح یا (
m
)
درجه حرارت هوا
C
...